Oyun Bozan mı Gerçekten?

Amerikan usulü güreş ringlerinin The Rock lakaplı eski şampiyonu Dwayne Johnson, “akrep kral”dan çok daha sevimli karakterleri canlandırabileceğini bize Be Cool'da göstermişti. Şimdi, Johnson’ın o filmdeki sırıtışını ve mizah anlayışını ikiyle çarpın! Karşınızda kendisinden bile daha dev egosu bulunan, Amerikan futbolunun Kral’ı, Joe Kingman!.

Kral dememiz boşa değil, adamımız –tıpkı gerçek hayatta Johnson’ın olduğu gibi- sıkı bir Elvis hayranı. Tapınağı andıran lüks dairesinde egosu ve köpeğiyle yaşayan Joe, sık sık ziyaretine gelen güzel kadınlar, top sahasındaki hüneriyle elde ettiği hayranlarla gayet “kalabalık” bir hayat sürmekte. Ne var ki, bir gün kapıyı açtığında karşısında buluverdiği 8 yaşındaki Peyton, ona hayattaki yerini sordurtacak bir afacandır. Dahası bu minimal dimağ, Joe’nun varlığından haberi bile olmadığı biricik kızıdır.

Disney ahlakçılığı ne kadar sıkıcı olsa da bu filmde sizi sıkmayacak bir dolu sahne mevcut. Joe’nun görülmemiş aptallıktaki takım arkadaşından tutun, kızı için dev cüssesine entari giyip bale sahnesinde zıplamasına, “huy değiştiren koca adam” olayından, kaslı dev ile sevimli cüce tezatlığının vurgulandığı durum komedisine, sizi 110 dakikalık sürenin en az yarısında tebessüm bekliyor olabilir.
Hayatta gerçek mutluluğun, “başıma gelen en güzel şey sensin” diyebilmekten geçtiğine dair daha önce kimsenin aklına gelmeyen(?) bir sevecenliği barındıran filmimiz, bu haliyle "Babalar Günü" haftasında vizyona girmesi gerekirmiş gibi durmakta.

Sevimli yüzüne rağmen aşırı bilgiçliğiyle daraltan Peyton’ı dünya tatlısı Maddison Pettis oynamış. Fettan menajer rolünde Kyra Sedgwick ve bale öğretmeni olarak güzeller güzeli Roselyn Sanchez gibi kadroya derinlik katan isimler de var.

Dwayne Johnson, daha önce Stallone ya da Schwarzenegger’in denediği gibi, komedi sosu içinde kaslarını eritebilir mi bilinmez, ama ona komedinin Akrep Kral filmlerinden daha çok yakıştığı bir gerçek.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !